Lepsza przyszłość

Fundacja Znajdź Pomoc w partnerstwie z Krajowym Centrum Pracy sp. z o.o. w ramach osi IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, działanie 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, realizuje projekt pt.: Lepsza przyszłość, którego celem jest wzrost poziomu aktywności społecznej oraz zwiększenie szans na zatrudnienie wśród 200 osób (120 kobiet, 80 mężczyzn) zamieszkujących wyłącznie tereny wiejskie województwa łódzkiego (DEGURBA 3). Przedsięwzięcie jest realizowane w okresie : 01.09.2017 r. – 31.10.2021 r.

Grupę docelową stanowi 130 osób:

• zamieszkujących wyłącznie tereny wiejskie woj. łódzkiego (DEGURBA 3),
  • zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym,
  • niepracujących,
  • osoby lub rodziny korzystające ze świadczeń z pomocy społecznej,
  • osoby z niepełnosprawnością,
  • osoby zakwalifikowane do III profilu pomocy,
  • osoby korzystające z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

W ramach projektu przewidujemy realizację następujących działań:

1. staże zawodowe oraz stypendium stażowe,
  2. szkolenia i kursy podnoszące kompetencje i kwalifikacje zawodowe,
  3. indywidualne pośrednictwo pracy,
  4. indywidualne poradnictwo zawodowe,
  5. indywidualną diagnozę potrzeb i potencjałów uczestników przygotowaną przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów,
  6. indywidualne wsparcie psychologiczne, w zakresie podniesienia kompetencji życiowych i umiejętności społecznych,
  7. poradnictwo psychospołeczne, obywatelskie i prawne.

Szacuje się, iż w wyniku realizacji projektu Lepsza przyszłość 52 osoby ( 31 kobiet, 21 mężczyzn) zdobędzie zatrudnienie, 71 osób ( 43 kobiet, 28 mężczyzn) uzyska kwalifikacje zawodowe, co przyniesie długofalową wartość, nabycie wiedzy i umiejętności do wykorzystania w przyszłej pracy. Ponadto oceniamy, że 65 osób ( 39 kobiet, 26 mężczyzn) rozpocznie poszukiwanie pracy.

Wartość projektu ogółem : 2 023 448,16 zł

Wkład UE: 1 719 930,94 zł

Poziom dofinansowania: 85%

Projekt Lepsza przyszłość realizowany jest przez Fundację Znajdź Pomoc w partnerstwie z Krajowym Centrum Pracy sp. z o.o. jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014-2020.

********************************************

Rozeznanie Rynku dot. doradztwa zawodowego

Fundacja „Znajdź Pomoc”, z siedzibą: Al. Rzeczypospolitej 2/U2, 02-972 Warszawa, zwana dalej Zamawiającym, zaprasza do składania ofert cenowych w postępowaniu na: realizację usługi doradztwa zawodowego dla 20 osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym w projekcie pn. „Lepsza Przyszłość” (dalej Projekt) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dokumentacja i warunki składania ofert cenowych dot. zapytania w załącznikach:

*************************************************************************

Harmonogram spotkań indywidualnych z psychologiem

*************************************************************************

Harmonogramy spotkań grupowych oraz indywidualnych