Nasza historia

Fundacja powstała dzięki przyjaźni. Maja, założycielka Fundacji, poznała Michała podczas swojej pracy w Fundacji “Krajowe Centrum Kompetencji”. Rodzina tego energicznego chłopaka prosiła o pomoc w zbiórce pieniędzy na leczenie nowotworu kości oraz protezę. Żeby odpowiedzieć na prośbę rodziny, Maja stanęła przed ważnym zadaniem – namówić zbuntowanego Michała na leczenie. Tak zaczęła się ich przyjaźń. W międzyczasie, podczas swojego wolontariatu na oddziale onkologicznym, Maja poznała wielu pacjentów, ich problemy i potrzeby. Zaprzyjaźniła się również z młodym Bartkiem, który dzielił się swoimi doświadczeniami, obserwacjami i pragnieniami. Jako odpowiedź na marzenia Michała i Bartka, Maja założyła Fundację Znajdź Pomoc, która w 2018 roku połączyła się z Fundacją United Way Polska. W 2021 roku fundacja zmieniła nazwę na Fundacja Onkologiczna Rakiety.

O nas

Jesteśmy ludźmi dla ludzi. Zajmujemy się wsparciem osób chorujących onkologicznie oraz ich bliskich. Potrafimy marzyć, aktywnie działać i stale szukać nowych rozwiązań. Wiemy, że każdy z nas może zachorować, dlatego jesteśmy blisko tych, którzy w danym momencie potrzebują wsparcia. Oferujemy specjalistyczną pomoc specjalistów: psychologów, psychoonkologów, psychiatry oraz onkodietetyka. dzielimy się wiedzą na temat choroby i jej leczenia, pomagamy w wyborze placówek medycznych, organizacji transportu, pozyskiwaniu pieniędzy czy zaspokajaniu podstawowych potrzeb chorych i ich bliskich.

Naszą misją jest pomoc osobom chorym na raka i ich bliskim – od pojawienia się choroby do jej wyleczenia, angażując przy tym i łącząc lokalne społeczności oraz świat biznesu. Chcemy być dla tych osób, które ze względu na miejsce zamieszkania, warunki psychofizyczne lub sytuację życiową, nie otrzymywały żadnego wsparcia w chorobie.

100% przekazanych pieniędzy trafia do naszych Podopiecznych. Nie pobieramy żadnych opłat czy prowizji.

Naszymi wartościami są:

  • transparentność
  • otwartość
  • orientacja na drugiego człowieka
  • profesjonalizm
  • zaangażowanie

Skontaktuj się z nami

Maja Surowicz-Biłyj
Prezes Zarządu
Założycielka Fundacji
Weronika Błaszczyk-Pyć
Pełnomocniczka Zarządu Fundacji
Katarzyna Kąkol
Dyrektor Biura
Bela Marut
Dyrektor Biura Projektów
Magdalena Sekuła
Dyrektor Oddziału Fundacji Region Południe
Agnieszka Nitka
Manager ds. Komunikacji, Marketingu i Fundraisingu
Mateusz Karczewski
Event Manager
Aleksandra Ochlik
Koordynator Działu Społeczenego
Anna Krysiak
Koordynator Projektów
Anna Żuchniewicz
Koordynator Komunikacji
Małgorzata Kopera
Koordynator ds. Fundraisingu i Współpracy z Darczyńcami Indywidualnymi
Agnieszka Grzesiak
Koordynator Projektów
Bożena Gierach
Koordynator Projektów
Martyna Głębicka
Specjalistka ds. Projektów
Lena Nesenenko
Specjalistka ds. Projektów
Aleksandra Małachowska
Specjalistka Obszaru Społecznego
Rafał Biłyj
CTO (Dyrektor ds. technologii)