Zarząd Fundacji

Maja_Surowicz-Bilyj

Maja Surowicz-Biłyj

Prezeska Zarządu

Prezeska Fundacji Rakiety (d. Znajdź Pomoc) oraz spółki Change4Good not-for-profit Sp. z o.o. Absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Zarządzania UW i Pedagogiki Specjalnej w Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz studiów podyplomowych w zakresie Psychoonkologii (SWPS), Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (Akademia Leona Koźmińskiego), PR i Strategicznego Komunikowania w firmach (SGH) oraz zarządzania projektami. Absolwentka Studium Interwencji Kryzysowej Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. Jej pasja do pomocy rozwijała się już na studiach, kiedy aktywnie działała jako wolontariuszka na oddziałach onkologicznych i w hospicjach. Doświadczenie zdobywała w dużych organizacjach charytatywnych, m.in. w Fundacji United Way Polska, Fundacji Oriflame, Fundacji Alivia i Fundacji Krajowe Centrum Kompetencji. Prywatnie miłośniczka buldożków francuskich i kuchni roślinnej.

Rada Fundacji

Działania naszej Fundacji nadzorują wyjątkowe osoby, pochodzące z różnych środowisk i z odmiennym doświadczeniem.
Dzięki temu możemy rozwijać się w sposób przemyślany i kompleksowy.

Przewodniczący Rady

Łukasz Margol

Zastępca Przewodniczącego

Marcin Jakubek

Członkowie Rady Głównej

Łukasz Margol

Marcin Jakubek

Aleksandra Urbaszek

Sylwia Pusz

Marek Rybiec

Michał Korczak

Agnieszka Piękniewska

Członkowie Rady Honorowej

Bolesław Rok

Andrzej Jonas

Łukasz Margol

Przewodniczący Rady

Kontroler finansowy z ponad 11-letnim doświadczeniem w finansach, m.in w audycie zewnętrznym (Big4). Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W Radzie Fundacji od momentu założenia.

Marcin Jakubek

Zastępca Przewodniczącego Rady

Doktor ekonomii, absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych oraz Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie pracuje jako adiunkt w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN oraz w Narodowym Centrum Badań Jądrowych.”

Współzałożyciel Fundacji.

Aleksandra Urbaszek

Członek Rady Głównej

Psycholog, psychoterapeuta, psychoonkolog. Posiada bogate doświadczenie zarówno kliniczne, jak i zdobywane w praktyce prywatnej. Od kilkunastu lat pracuje jako psycholog, psychoterapeuta oraz psychoonkolog, obecnie w Instytucie Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych w SPCSK w Warszawie. Zajmuje się pracą z chorymi, ich rodzinami oraz usprawnianiem relacji pacjent – lekarz. Wielokrotnie prowadziła wykłady a także szkolenia dla lekarzy, pielęgniarek i wolontariuszy. Jest autorką licznych artykułów, w tym m.in. autorką rozdziału „Jak rozmawiać z chorym na nowotwór” Onkologia dla lekarzy POZ; autorką rozdziałów, dotyczących dobrostanu psychicznego w książce Medycyna Stylu Życia; autorką artykułów z zakresu Psychologii w „Be Active. Dietetyka & fitness”; autorką poradnika „Ciało w stresie” stworzonego dla firmy Medicover oraz innych treści samopomocowych, tworzonych również dla firm farmaceutycznych.

Sylwia Pusz

Członek Rady Głównej

Business Development Executive w Netwise S.A., z doświadczeniem w rozwijaniu biznesu w sektorze retail w regionie CEE. W SAP koordynowała działania marketingu, presales oraz sales by jak najlepiej zaadresować potrzeby rynku i oferować najnowsze rozwiązania SAP dla sektora retail oraz manufacturing.

Pomysłodawczyni Retail Day, konferencji dla największych polskich retailerów. Założycielka i szefowa „Stowarzyszenia Europa bez Granic”, działającego na rzecz wejścia Polski do UE.

Z branżą usług doradczych oraz IT jest związana od 2006 roku. Pracowała jako doradca zarządu w EY oraz Asseco Polska. Odpowiadała za strategie sprzedaży i kontakty ze strategicznymi klientami w tych firmach oraz promocję i marketing nowych produktów.

Po zdobyciu dyplomu z Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza oraz Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Poznaniu zasiadała przez dwie kadencje w Sejmie RP, Parlamencie Europejskim oraz Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Marek Rybiec

Członek Rady Głównej

Prezes iWealth Management od grudnia 2017r.

Jest absolwentem Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu Inwestycji Kapitałowych, Zarządzania i Marketingu oraz Rynku Funduszy Inwestycyjnych. W październiku 2013 r. ukończył studia menedżerskie Executive MBA, zorganizowane przy udziale Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów, Uniwersytetu Gdańskiego raz Erasmus University.

Na rynku kapitałowym pracuje od 1996 r. W latach 2012-2017 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Skarbiec TFI S.A. oraz Skarbiec Holding S.A (spółka notowana na GPW).

W okresie 2007-2012 pełnił m.in. funkcję członka zarządu BRE Wealth Management SA, członka zarządu i później Wiceprezesa w Domu Inwestycyjnym Xelion (wcześniej Xelion Doradcy Finansowi).

Członek Rady Fundacji EFPA Polska – Fundacji na rzecz Standardów Doradztwa Finansowego (www.efpa.pl) oraz założyciel i przewodniczący Rady Funduszu Podwójne Wyzwanie.

Maratończyk i ultramaratończyk.

Michał Korczak

Członek Rady Głównej

Dyrektor Zarządzający agencji marketingu zintegrowanego Focus Nation. Doświadczony praktyk z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży oraz specjalista w zakresie strategii marketingowych.

Baczny obserwator trendów, wyznawca zrównoważonego rozwoju w biznesie. Propagator równowagi pomiędzy ciałem, umysłem i otaczającą nas technologią. Prywatnie fan aktywnego wypoczynku i diet roślinnych.

Agnieszka Piękniewska

Członek Rady Głównej

Specjalistka ds. finansów z ponad 15-letnim doświadczeniem. Magister ekonomii, absolwentka Wydziału Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu oraz Podyplomowych Studiów Rachunkowości Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Obecnie główna specjalistka w zakresie analizy i oceny projektów pod względem formalno-finansowym w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej.
Prywatnie uwielbia kino, tango argentyńskie i skoki spadochronowe.

prof. Bolesław Rok

Członek Rady Honorowej

Dyrektor Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu, Katedra Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie, Akademia Leona Koźmińskiego. Inicjator studiów podyplomowych „CSR. Cele Zrównoważonego Rozwoju w strategii firmy”.
Od ponad 30-tu lat związany z biznesem jako przedsiębiorca, doradca, rzecznik etyki i promotor społecznej odpowiedzialności biznesu.
Współzałożyciel Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Koalicji na rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętego, współautor corocznego Rankingu Odpowiedzialnych Firm i Startupów Pozytywnego Wpływu dla Kozminski Business Hub, koordynator polskich i międzynarodowych projektów z dziedziny innowacji na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Autor lub współautor szeregu książek, m.in. „Podstawy odpowiedzialności społecznej w zarządzaniu”, „Odpowiedzialny biznes w nieodpowiedzialnym świecie”, Transition Redesigned”, „Understanding Ethics and Responsibilities in a Globalizing World”, „Sustainable Business Models”.

Andrzej Jonas

Członek Rady Honorowej

Dziennikarz od ponad 40-tu lat. Komentator prasowy i telewizyjny. Założyciel i redaktor naczelny The Warsaw Voice (od 1988 r.), także prezes wydawnictwa Warsaw Voice SA. W 1991 r. współtwórca Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu w Polsce. W latach 1995-2002 Wiceprezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, w latach 2006-2010 Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Europejskich – Sekcji Polskiej, w latach 1997-1999 Wiceprezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Europejskich.
Wykładowca na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Dyplomatycznej. W 2010 roku odznaczony Odznaką Honorową Bene Merito.