Konsultacje online dla Podopiecznych Fundacji odbywają się za pośrednictwem Koordynatorki Działu Społecznego.

Aleksandra Cabała: 733245555 [email protected]

Jędrzej Stolarczyk lekarz bólu

Dr n. med. Jędrzej Stolarczyk

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych i medycyny paliatywnej oraz leczenia bólu
Jest lekarzem, pracuje z pacjentami od 2012 r. Stopień doktora nauk medycznych oraz tytuł specjalisty w dziedzinie chorób wewnętrznych uzyskał w 2019r. pracując w Klinice Reumatologii, Geriatrii, Chorób Wewnętrznych i Immunologii Klinicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, gdzie miał możliwość leczenia zespołów bólowych nie tylko w przebiegu chorób układowych tkanki łącznej, chorób układu ruchu, chorób wieku podeszłego, ale również wynikających z przeróżnych chorób internistycznych. Jednocześnie współpracował z
Fundacją Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych pracując z pacjentami dorosłymi i dziećmi w ramach hospicjum domowego, poradni medycyny paliatywnej i poradni żywienia dojelitowego. Od 2019r. zajmuje się głównie medycyną paliatywną. W latach 2018-2019r. dyżurował również w Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej Szpitala Rehabilitacyjnego Świętego Karola Boromeusza Instytutu Medycznego im. Jana Pawła II w Szczecinie, gdzie miał styczność ze specyfiką bólu w chorobach neurologicznych. W 2021r. uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie medycyny paliatywnej odbywając część staży w Oddziale Klinicznym Medycyny Paliatywnej – Hospicjum „Palium” w Poznaniu. W 2021r. ukończył studia podyplomowe w zakresie prawa
medycznego i uzyskał powołanie Wojewody Zachodniopomorskiego do Wojewódzkiej Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych. O swoim podejściu do pacjenta mówi: „moja kręta droga zawodowa pozwoliła nabrać mi przekonania, że człowiek (czyli również pacjent) jest całością, której nie da się leczyć „po kawałku” i wymaga holistycznego podejścia”. Obecnie pełni funkcję Kierownika Medycznego do spraw pacjentów dorosłych Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Zajmuje się opieką nad chorymi w zakresie medycyny paliatywnej, łagodzeniem dokuczliwych objawów towarzyszących chorobom nowotworowym i ich leczeniu (np. chemioterapii) oraz leczeniem zespołów bólowych w przebiegu różnych chorób.

Ukończył wiele dodatkowych kursów i szkoleń w zakresie leczenia bólu, specjalizuje się w farmokoterapii bólu z uwzględnieniem leczenia konopiami (marihuaną medyczną).
Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej (EAPC), Polskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej i Polskiego Towarzystwa Badania Bólu. Prowadzi również wykłady i szkolenia dla lekarzy w zakresie leczenia bólu i medycyny paliatywnej.

Prywatnie, jak sam mówi: „Jestem tatą dwóch księżniczek, biegle władam językiem jednorożców oraz przynajmniej kilkunastoma różnymi głosami do czytania bajek. Jeśli mam wolny czas to czytam książki (ostatnio raczej słucham audiobooków), najchętniej fantastykę – od smoków i demonów, przez postapokalipsę, aż do podróży międzygwiezdnych lub podróży w czasie.”
Więcej informacji na moim profilu Facebookowym – Dr. n. med. Jędrzej Stolarczyk – Lekarz do bólu https://www.facebook.com/profile.php?id=100088848456306