Faq

Najczęściej zadawane pytania

Fundację założyło troje przyjaciół: Maja Surowicz, Marcin Jakubek i Aleksandra Urbaszek, którzy od lat zaangażowani są w działania na rzecz osób chorujących onkologicznie. Maja była również przez 6 lat prezesem Fundacji United Way Polska, którą zdecydowała się połączyć z Fundacją Znajdź Pomoc, aby zmaksymalizować działania na rzecz osób chorujących onkologicznie i ich bliskich.

Fundacja Znajdź Pomoc połączyła się z Fundacją United Way Polska w lipcu 2018 roku. Wcześniej, przez 8 lat, Fundacja Znajdź Pomoc wspierała każdą osobę, która szukała pomocy i kompleksowo opiekowała się Podopiecznymi od momentu pojawienia się problemu do jego rozwiązania. Fundacja United Way Polska jest częścią międzynarodowej organizacji, która przez 20 lat w Polsce realizowała działania z obszaru edukacji, pomocy socjalnej i zdrowia - łącząc przy tym świat biznesu oraz lokalne społeczności. Dzięki połączeniu, Fundacja wspiera chorych w sposób systemowy, oparty na międzynarodowych standardach oraz angażujący różne sektory.

Misją Fundacji Znajdź Pomoc jest dotarcie do każdej osoby chorującej w Polsce (i jej bliskich) oraz zapewnienie jej kompleksowego wsparcia, od pojawienia się problemu do jego rozwiązania. Wartościami Fundacji są: transparentność, otwartość, orientacja na drugiego człowieka, profesjonalizm i zaangażowanie.

Fundacja działa w trzech obszarach: Zdrowia (wspieramy osoby chorujące onkologiczne i ich bliskich), Edukacji (edukujemy w zakresie profilaktyki nowotworowej), Pomocy Socjalnej (prowadzimy subkonta i poradnictwo dla osób chorujących i ich bliskich).

Fundacja Znajdź Pomoc wyróżnia się:
- bezpłatnym wsparciem finansowym (nie pobieramy żadnych opłat czy prowizji za założenie i prowadzenie subkonta);
- transparentnością działań (100% przekazanych pieniędzy przez darczyńców indywidualnych przekazujemy Podopiecznym Fundacji);
- indywidualnym podejściem do każdego Podopiecznego (każdy Podopieczny ma jedną, stałą osobę do bezpośredniego kontaktu w Fundacji);
- kompleksowością działań (wsparcie psychologiczne, konsultacje z dietetykiem i prawnikiem, przekazanie darów rzeczowych, pomoc wolontariusza, wsparcie finansowe i inne, zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem);
- natychmiastowym działaniem po zgłoszeniu danego problemu (bez dodatkowych formalności).

Do grona Podopiecznych może dołączyć każda osoba, która choruje na nowotwór. Wystarczy wypełnić internetowy formularz, a następnie wysłać potrzebne dokumenty do Fundacji.

Po wypełnieniu internetowego formularza, osoba chorująca otrzymuje informację o dołączeniu do grona Podopiecznych w ciągu 24 godzin (od poniedziałku do piątku; do 72 godzin w weekendy).

Fundacja Znajdź Pomoc nie pobiera żadnych opłat lub prowizji od prowadzonych zbiórek dla Podopiecznych. Wszystkie przekazane przez darczyńców indywidualnych (osoby prywatne) pieniądze trafiają w całości do osoby chorującej. Fundacja finansuje pozostałe działania (jak wynagrodzenie pracowników, utrzymanie biura, itp) ze środków pochodzących z sektora prywatnego lub publicznego.

Jedną z wartości Fundacji jest transparentność działań, w tym również przejrzystość wykorzystywania pieniędzy w organizacji. Wszystkie sprawozdania są regularnie publikowane na stronie Fundacji w zakładce “Sprawozdania” oraz poddawane corocznemu audytowi i procesowi certyfikacji przez United Way Worldwide. Dodatkowo, chętnie odpowiadamy na każde pytanie związane ze sposobem naszej działalności.

Zajrzyj do zakładki “Chcę pomóc” i wybierz opcję, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Masz inny pomysł? Napisz do nas!


Fundacja Onkologiczna Rakiety © 2010-21