Jesteś osobą chorą onkologicznie? Choroba wywróciła Twoje życie do góry nogami? Czujesz, że nie możesz sobie z tym poradzić? Nie zwlekaj i zadbaj o swoje samopoczucie. Nasi specjaliści pomogą Ci przywrócić równowagę psychiczną.
Twój bliski jest chory onkologicznie? Nie wiesz, jak mu pomóc? Czujesz się bezradny? Masz wrażenie, że tracisz z nim bliski kontakt? Jest w Tobie pełno obaw, z którymi nie możesz sobie poradzić? Skontaktuj się z nami, zadbamy o Twoje zdrowie psychiczne.
Aby umówić się na konsultację z psychologiem lub psychiatrą wystarczy, że skontaktujesz się z naszą specjalistką od Obszaru Społecznego –
Julią Kamińską 577 899 615 [email protected] lub
Magdą Zatorską 733 245 555 [email protected]
Konsultacje są bezpłatne dla Podopiecznych naszej fundacji i ich bliskich!
Poznaj naszych psychoonkologów
Katarzyna Binkiewicz
Ukończyła jednolite studia magisterskie z psychologii o specjalności klinicznej oraz studia podyplomowe z psychoonkologii na Uniwersytecie SWPS. Ukończyła liczne kursy i szkolenia z zakresu pomocy psychologicznej – m.in. szkolenie RTZ i TSR.
Posiada prawie 10-letnie doświadczenie kliniczne, które zdobywała pracując w hospicjach, ośrodkach rehabilitacji i Radomskim Centrum Onkologii. Prowadzi szkolenia, warsztaty i treningi w obszarze psychologii zdrowia, profilaktyki i psychoonkologii. Posiada doświadczenie w pracy z osobami w żałobie; współprowadziła grupy wsparcia dla osób po stracie dziecka.
Jako psychoonkolog pracuje z osobami dorosłymi – od momentu postawienia diagnozy przez wszystkie etapy leczenia. Wspiera także bliskich i opiekunów osób chorujących. Obejmuje wsparciem osoby w żałobie po stracie bliskich
Magdalena Bogusz
Psycholożka, psychoterapeutka, psychoonkolożka
Psycholog, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, posiadająca wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej. Prowadzi diagnostykę, konsultacje psychologiczne, psychoterapię indywidualną dla dzieci, młodzieży i dorosłych.Wykształcenie:Ukończyła studia na Wydziale Psychologii w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej ze specjalizacją Psychologia Kliniczna oraz Szkołę Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Sztokholmie.Doświadczenie:Doświadczenie w pracy klinicznej zdobyła pracując na oddziałach dziennych szpitali w Szwecji oraz w prywatnych placówkach psychologiczno-psychiatrycznych w Polsce i za granicą. W swojej pracy obok metod poznawczo-behawioralnych, wykorzystuje techniki trzeciej fali cbt. W pracy z dziećmi, nastolatkami i rodzinami kieruje się podejściem systemowym.W pracy z klientami szczególnie ceni sobie otwartość i wzajemne zaufanie, a także obustronne zaangażowanie w proces terapeutyczny.Poza pracą w gabinecie, prowadzi współpracę z klinikami w Polsce i Szwecji, gdzie przeprowadza terapię oraz diagnostykę zaburzeń neurorozwojowych i zaburzeń osobowości.Pracuje pod stałą superwizją w nurcie Gestalt oraz poznawczo-behawioralnym.
Martyna Głębicka
Psycholożka, psychoonkolożka
Ukończyła studia magisterskie z psychologii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz studia podyplomowe z psychoonkologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie.
Doświadczenie zdobywała w Hospicjum Małego Księcia w Lublinie oraz jako psycholog w projektach wspierających osoby z niepełnosprawnościami oraz osoby w kryzysie psychicznym. Obecnie realizuje staż psychoonkologiczny w Hospicjum Onkologicznym św. Krzysztofa w Warszawie.
Ilona Stankiewicz
Psycholożka, psychoonkolożka
Ukończyła studia magisterskie z psychologii klinicznej oraz studia podyplomowe z psychoonkologii w praktyce klinicznej w CM UJ. Członek Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego.
Zdobywała doświadczenie współpracując m.in. z Fundacją Dobrze Że Jesteś-Centrum Onkologii w Warszawie, Hospicjum Onkologicznym im. św Krzysztofa w Warszawie, Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach.
Aktualnie pracuje jako psychoonkolog w Klinice Hematologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych oraz Klinice Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wspierając psychologicznie pacjentów chorych hematoonkologicznie i onkologicznie oraz członków ich rodzin.
Pracuje również indywidualnie głównie z osobami dorosłymi na każdym z etapów choroby nowotworowej oraz ich bliskimi, a także z osobami z innymi chorobami przewlekłymi, niepełnosprawnościami oraz ich opiekunami.
Maja Surowicz-Biłyj
Psychoonkolożka, pedagożka, interwentka kryzysowa
Jest Założycielką i Prezeską Fundacji Onkologicznej Rakiety, od prawie 20 lat towarzyszy pacjentom onkologicznym i ich bliskim na wszystkich etapach choroby. Specjalizuje się w interwencji kryzysowej i psychoonkologii, swoje doświadczenia zdobywała działając na oddziałach onkologicznych i w hospicjach dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od 10 lat odbiera całodobową infolinię wsparcia naszej Fundacji. Ukończyła studia magisterskie z zakresu Pedagogiki Specjalnej w Akademii Pedagogiki Specjalnej, studia podyplomowe z zakresu Psychoonkologii w SWPS oraz Studium Interwencji Kryzysowej przy Polskim Towarzystwie Psychologicznym. Zajmuje się integracyjnym podejściem do zdrowia, jest członkinią Society For Integrative Oncology, w trakcie Szkoły Świadomego i Zdrowego Stylu Życia Dr Preeti Agrawal. Do pacjentów podchodzi holistycznie, wdrażając, jak to nazywa, „Cancer Project Management”, traktując raka jak jeden z wielu projektów do zrealizowania, który po zaplanowaniu zadań, harmonogramu i budżetu staje się po prostu jednym z etapów w życiu.
Ola Tobota-Różańska
Psycholożka, pedagożka, psychoonkolożka, certyfikowana superwizorka psychoonkologii Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego.
Wykładowca studiów podyplomowych: Psychoonkologia w Akademii Ignatianum w Krakowie, Interwencja Kryzysowa w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Prelegentka konferencji naukowych poświęconych m.in. psychosomatyce i chorobom przewlekłym. Autorka wielu publikacji naukowych np.: w: „Praktyczny podręcznik psychoonkologii dzieci i nastolatków” pod red. Marii Rogiewicz, Kraków 2015, Wyd. Medycyna Praktyczna. Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego i Członek Zarządu Stowarzyszenia „Sarcoma” w Centrum Onkologii Marii Curie-Skłodowskiej w Warszawie. Od kilkunastu lat pracuje w Klinice Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, oraz od kilku lat w Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Psychoonkologii IMID. Pracuje z pacjentami, z ich rodzinami i bliskimi na wszystkich etapach choroby i jej leczenia.
Prowadzi terapię psychologiczną, pedagogiczną i psychoonkologiczną pracując indywidualnie lub grupowo: z dziećmi, młodzieżą i z dorosłymi. Praca przebiega pod superwizją certyfikowanego superwizora PTP i PTPO
Ola Urbaszek
Psycholożka, psychoterapeutka, psychoonkolożka
Posiada bogate doświadczenie zarówno kliniczne, jak i zdobywane w praktyce prywatnej. Od kilkunastu lat pracuje jako psycholog, psychoterapeuta oraz psychoonkolog, obecnie w Instytucie Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych w SPCSK w Warszawie. Zajmuje się pracą z chorymi, ich rodzinami oraz usprawnianiem relacji pacjent – lekarz. Wielokrotnie prowadziła wykłady a także szkolenia dla lekarzy, pielęgniarek i wolontariuszy. Jest autorką licznych artykułów, w tym m.in. autorką rozdziału „Jak rozmawiać z chorym na nowotwór” Onkologia dla lekarzy POZ; autorką rozdziałów, dotyczących dobrostanu psychicznego w książce Medycyna Stylu Życia; autorką artykułów z zakresu Psychologii w „Be Active. Dietetyka & fitness”; autorką poradnika „Ciało w stresie” stworzonego dla firmy Medicover oraz innych treści samopomocowych, tworzonych również dla firm farmaceutycznych.
Poznaj naszych psychiatrów
Aneta Michalska
Lekarz psychiatra
Pracuje z pacjentami od 2015 roku. Doświadczenie zdobywała na oddziałach Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie. Obecnie pracuje w III Klinice Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Uczestniczyła w licznych szkoleniach i konferencjach z zakresu psychiatrii i psychologii. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu nerwic, zaburzeń depresyjnych i zaburzeń odżywiania, a także we wsparciu osób LGBTIQ. Pracuje również z pacjentami z zaburzeniami adaptacyjnymi i doświadczającymi przewlekłego stresu.
Konsultacje dla Podopiecznych są prowadzone za pośrednictwem Centrum Terapii Dialog.
Piotr Krawczyk
Lekarz psychiatra
Pracuje z pacjentami od 2013 roku. Doświadczenie zdobywał pracując w Oddziale Chorób Afektywnych II Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii a także, jako lekarz opieki paliatywnej w Hospicjum św. Krzysztofa w Warszawie. Obecnie pracuje w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowym Instytucie Badawczym jako psychiatra-konsultant w oddziałach Instytutu. Specjalizuje się między innymi w leczeniu zaburzeń nastroju, zaburzeń snu oraz zaburzeń psychicznych współwystępujących z chorobami somatycznymi.
Konsultacje dla Podopiecznych są prowadzone za pośrednictwem Centrum Terapii Dialog.