Aktywni plus – senior online

Jeśli jesteś osobą w wieku 60+, zamieszkałą na terenie aglomeracji warszawskiej tj m.st. Warszawy i powiaty ościenne – zgłoś się do nas!
Projekt ma na celu nabywanie nowych lub podnoszenie posiadanych umiejętności w zakresie kompetencji cyfrowych: obsługi komputera, smartfona, tabletu oraz korzystania z nowoczesnych narzędzi i technologii.

Okres realizacji: 2023-05-15 – 2023-12-15

W ramach projektu 35 osób w wieku 60+ zostanie objętych kompleksowym wsparciem w zakresie doskonalenia kompetencji cyfrowych!

Dzięki uczestnictwu możesz skorzystać z:

• Zajęć grupowych na poziomie podstawowym
  • Zajęć grupowych na poziomie ponadpodstawowym

Dzięki ww. zajęciom i aktywnościom seniorzy będą chętniej korzystać z osiągnięć technologicznych, zyskując większą samodzielność i poczucie wpływu na swoje funkcjonowanie w życiu codziennym, poprawią swoje kompetencje oraz podniosą wiedzę na temat obsługi komputera i nowych technologii!

Kontakt: tel. 732 642 222 mail: [email protected]

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa z programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025”  w celu realizacji projektu „Senior online”- Wartość projektu 90 685 zł, w tym dofinansowanie 82 185 zł

RAMOWY PLAN ZAJĘĆ (CAM Nowolipie, ul. Nowolipie 25B, Warszawa)

od 1 lipca do 15 grudnia 2023

Poniedziałek – 12:00 do 16:00
Wtorek – 09:00 do 11:00
Środa – 12:00 do 14:00
Czwartek – 09:00 do 11:00

RAMOWY PLAN ZAJĘĆ (CENTRUM NOVA, ul. Widok 8, Warszawa)

od 8 września do 15 grudnia 2023

Piątek – 11:00 do 15:00

UWAGA! : Obowiązują zapisy!

Zapraszamy wszystkich chętnych, zajęcia bezpłatne!

WOLONTARIUSZE do projektu poszukiwani!

Fundacja Onkologiczna Rakiety poszukuje osób do udzielania wsparcia uczestnikom projektu „Senior ONLINE” dofinansowanego ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.

Sam projekt dotyczy wspierania rozwoju w zakresie kompetencji cyfrowych osób w wieku 60+ oraz bezpiecznego użytkowania internetu, a udzielane wsparcie jest jedynie elementem uzupełniającym program projektu. Kursy w kameralnych grupach 5. os będą organizowane w Warszawie.

Wsparcie świadczone przez wolontariuszy będzie polegać przede wszystkim na udzielaniu wsparcia Uczestnikom projektu – osobom 60+ podczas kursów tj, na udzielaniu porad/wskazówek nie wymagających specjalistycznej wiedzy przy obsłudze urządzeń smartfon/laptop/tablet. Uczestnicy mogą również potrzebować podstawowej pomocy w dotarciu na miejsce realizacji zajęć i w przygotowaniu się do kursów prowadzonych przez trenerów.

Podstawa zaangażowanie: Porozumienie wolontariackie

Poszukiwane: osoby do Warszawy

Wymiar czasu pracy: ok 10 godz.

Wymagania:

·       praktyczna znajomość obsługi laptopa, smarfona, tableta w zakresie codziennego użytkowania;

·       empatia i znajomość specyfiki grupy docelowej – osób w wieku 60+;

·       pozytywne nastawienie.

Osoby chętne do podjęcia wolontariatu zapraszamy do składania zgłoszeń na adres e-mail: [email protected]

Oferta powinna zawierać podpisaną zgodę na przetwarzanie przez Fundację Onkologiczną Rakiety danych osobowych.