Śląska Pepiniera

Biblioteka w drzewie, dedykowana linia ubrań odblaskowych, ogród społeczny i Strefa Twórczych Ochotników. To tylko kilka działań, które zrealizują seniorzy i wolontariusze województwa śląskiego w ramach programu Fundacji Onkologicznej Rakiety dofinansowanego ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025

Trwa rekrutacja do wyjątkowego programu skierowanego do seniorów i społeczności lokalnej. Uczestnicy pracują w trzech strefach:

• w Katowicach w strefie Ogrodu Społecznego, gdzie zajmują się projektowaniem ogrodu społecznego i hodowaniem roślin, które w czasie Świąt Bożego Narodzenia trafią do pacjentów oddziałów onkologicznych
  • w Chorzowie w Strefie Modnej Pepiniery, gdzie tworzą modne ubrania odblaskowe i rozmawiają o bezpieczeństwie na drodze w czasie jesienno – zimowym
  • w Świętochłowicach w Strefie Twórczych Ochotników, gdzie pracują nad Poradnikiem Skutecznego Wsparcia, formach pomocy wolontariackiej dla chorych onkologicznie

W finale programu odbędzie się pokaz mody odblaskowej z udziałem uczestników i przedstawicieli lokalnej społeczności, wspólne strojenie choinek w Strefie Ogrodu Społecznego połączone z czytaniem bajek z biblioteki w drzewie, wigilia online z pacjentami oddziałów onkologicznych, którzy Święta Bożego Narodzenia spędzą w szpitalu połączona z wręczeniem roślin wyhodowanych przez uczestników Strefy Ogrodu Społecznego i Poradnika Skutecznego Wsparcia, uroczyste wręczeniem certyfikatów uczestnikom Strefy Skutecznego Wsparcia wraz inauguracja działania grup wolontariackich na rzecz osób chorych onkologicznie.

Kto może wziąć udział w programie?

– osoby powyżej 60 r. życia zamieszkujące na terenie województwa śląskiego (90 osób)

– osoby poniżej 60 r. życia zamieszkujące na terenie województwa śląskiego (18 osób)

– wolontariusze w każdym wieku jako wsparcie realizowanych działań

By zostać uczestnikiem programu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny tu:

Więcej informacji:

Magdalena Sekuła