Piękna na wiosnę

„Piękna na wiosnę – znajdź siebie w chorobie” to akcja fundacji, dedykowana kobietom w trakcie i po chorobie onkologicznej.

Edycja 2021 odbyła się online i trwała przez cały marzec.
W każdy poniedziałek marca o godz. 19:00 odbyło się spotkanie online ze specjalistami w temacie nowotworów, onkologii, ale również urody, psychologii i nie tylko

W tym roku zaplanowaliśmy również finał całej akcji, połączony z premierą książki Magdaleny Sekuły „Rakiety. Pięknem w raka”, która jest zbiorem rozmów ze specjalistami oraz chorymi, biorącymi udział w naszej akcji. Pierwsza część finału odbyła się 11.06. w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach, druga część odbyła się na Rynku w Katowicach i połączyliśmy ją z wydarzeniem „Kobieta w Centrum”, które obejmowało również szereg aktywności profilaktycznych oraz skierowanych generalnie do kobiet.

W ramach wydarzenia odbył się również wernisaż wystawy Andrzeja Grygiela, fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej i laureata m.in. World Press Photo o kobietach chorych onkologicznie pt.: ”Niepokonane”, oraz wystawa „Kobieta z tatuażem” zaprezentowana przez jedyne w Europie Środkowo – Wschodniej Muzeum Tatuażu z Gliwic.

Na rynku w ramach akcji odbyła się również premiera bajki Marty Ludwiczek “Jak nie wpaść w tarapaty czyli porady dla dziecka mamy i taty”, która uczy, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, spotkania z ekspertami i międzypokoleniowe warsztaty.

Organizatorzy wydarzenia:

• Fundacja Onkologiczna Rakiety
  • Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersyteckiego Medycznego
  • Miasto Katowice

Sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Partnerzy:
 NU – MED